Tygodnik DB2010

Pamięci żołnierzy wyklętych

5 marca 2018 roku, w pięknej scenerii Teatru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju, odbył się koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. „Witold Pilecki – Melduję, Ojczyzno moja, że rozkaz wykonałem”.

 

Organizatorem koncertu było Wałbrzyskie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, a wsparcia w jego organizacji udzielił również Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. W koncercie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół ze Świdnicy, Głuszycy, Szczawna -Zdroju i Wałbrzycha. Koncert był poetycko-muzyczną formą przedstawienia dokonań i uhonorowania Witolda Pileckiego w setną rocznicę odzyskania niepodległości i jednocześnie siedemdziesiątą rocznicę śmierci rotmistrza.

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii, uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem kampanii wrześniowej, powstania warszawskiego, a także więźniem obozu Auschwitz. Po wojnie został skazany na karę śmierci przez komunistyczne władze Polski Ludowej i stracony 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie.

W tym wspaniałym, patriotycznym widowisku uczestniczyli kombatanci, nauczyciele, mieszkańcy Szczawna – Zdroju, kuracjusze oraz przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Jackiem Cichurą na czele, który podkreślił wagę takich patriotyczno – historycznych widowisk i koncertów dla zachowania i kształtowania polskiej tożsamości narodowej.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 

Koncert pamieci zolnierzy wykletych

Koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej