Tygodnik DB2010

Polska Seniora

Szerokim echem i ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania w ramach programu Polska Seniora, zorganizowane przez parlamentarzystów: Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską i Wiesława Kiliana, które odbyły się w Wałbrzychu i Świdnicy.

 

– Polska Seniora to konsultowany  w całej Polsce program Platformy Obywatelskiej skierowany do seniorów. Jego główne filary to: zdrowe życie, godne życie, ale także aktywne życie, a szczegóły programu to m.in.: odziały geriatryczne w każdym województwie, darmowe szczepienia przeciwko grypie, bilans 50-latka, zwolnienie z płacenia składek jako zachęta do dłuższej pracy, czek opiekuńczy finansujący opiekę nad seniorami dla opiekunów aktywnych zawodowo, urlop wytchnieniowy, senioralny budżet obywatelski, czy Biuro Seniora w każdym powiecie. Obecni na spotkaniach seniorzy aktywnie włączyli się w dyskusję o kierunkach zmian i potrzebach osób starszych. Akceptując założenia programu Polska Seniora, przekazywali swoje propozycje i wyzwania, które chcieliby realizować lokalnie w naszych miastach i powiatach. Kolejne konsultacje w gminach naszego regionu zaplanowano już wkrótce, gdyż seniorzy uznali, że dwa spotkania nie w pełni wyczerpały ich pomysły i aktywność – wyjaśnia Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, poseł na Sejm RP.

Na następne, ogólnopolskie konsultacje programu Polska Seniora parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej wyjeżdżają za dwa tygodnie do województwa łódzkiego, a następnie warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

(ESZ)

 Polska seniora

Konsultacje programu Polska Seniora cieszyły się wielkim zainteresowaniem seniorów.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej