Tygodnik DB2010

Skorzystaj z dofinansowania

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój ogłasza ostatni nabór do programu „KAWKA”. Program umożliwia wymianę starego pieca na ekologiczne ogrzewanie przy pomocy dofinansowania pochodzącego ze środków funduszy ochrony środowiska.

 

Aby wziąć w nim udział należy wypełnić ankietę, która jest dostępna pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDPD8pWORE8alZv1kc_zCxe-x0TzqsR1CJAUZ6EJrzpPHMaA/viewform?c=0&w=1 i przesłać ją, wykorzystując przycisk „PRZEŚLIJ” albo wydrukować i przesłać lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju (pok. nr 5 lub nr 16). Na miejscu dostępne są również formularze ankiety w wersji papierowej do wypełnienia.

Program „KAWKA” skierowany jest do odbiorców indywidualnych – osób fizycznych. Co można zrealizować w ramach programu „KAWKA”? Wymienić stare piece węglowe, kaflowe i inne nieekologiczne na nowe źródła ciepła na gaz, olej, lub urządzenia grzewcze na paliwo stałe V klasy lub opatrzone certyfikatem Ecodesign. Wykonać instalację kolektorów słonecznych do ciepłej wody użytkowej.

Wszyscy, którzy chcą przystąpić do Programu „KAWKA”, muszą posiadać środki własne na sfinansowanie 30 % kosztów inwestycji. Pozostała część – 70 % kosztów zadania wypłacana jest przez gminę bezpośrednio wykonawcy po zakończeniu i odbiorze prac.

Wypełnienie i złożenie ankiety nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych oraz nie gwarantuje uzyskania dofinansowania. Realizacja Programu zaplanowana została do 31.08.2018 r. O zakwalifikowaniu do Programu może decydować kolejność zgłoszeń.

(RED)

Kawka 2018

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej