Tygodnik DB2010

Transgraniczna modernizacja

Zakończyła się modernizacja pawilonu handlowego Sztolni Walimskich. W ramach prac wymieniona została stolarka okienna w obiekcie, ogrzewanie oraz powstał Punkt Informacji Turystycznej. Inwestycja realizowana była w ramach współpracy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu z czeskim miastem Castolovice.

 

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, wspólnie Castolovicami, otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej na działania promocyjne i częściowo na modernizację właśnie pawilonu handlowego sztolni.

– Modernizacja opłaci się podwójnie. Finansuje ją Unia, a w dodatku przyniesie ona oszczędności w przyszłości, bo wstawione zostały szyby potrójne. Dotychczas mieliśmy oszklenie pojedyncze. Szyby potrójne wpłyną na ergonomię pawilonu i na oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej na potrzeby ogrzania pawilonu – mówi dyrektor Centrum Kultury i Turystyki Paweł Brzozowski.

Oprócz stolarki wymieniony został system grzewczy.

– Nasze zużyte grzejniki wymieniliśmy na piece akumulacyjne (4 szt. o mocy 4 kW, 1 szt. o mocy 2 kW oraz jeden grzejnik konwektorowy o mocy 1 kW). Dodatkowo przed utratą ciepła przy otwieraniu drzwi szczególnie w okresie jesienno-zimowym chroni kurtyna powietrza zamontowana nad drzwiami wejściowymi – przybliża korzyści płynące z prac Paweł Brzozowski.

Dodatkowym elementem projektu było utworzenie w pawilonie sztolni Punktu Informacji Turystycznej.

– Dotychczas nie mieliśmy takiego punktu, a będzie on służył turystom, którzy będą chcieli się dowiedzieć czegoś więcej o atrakcjach Walimia i okolic, a także miasta Castolovice, czy pozyskać informacje o tym, gdzie zjeść, gdzie spędzić weekend – podkreśla dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(MM)

sztolnie - stolarka

Odnowiony pawilon Sztolni Walimskich.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej