Tygodnik DB2010

Miasteczko dzieci

Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowic już niedługo rozpocznie realizację projektu „Miasteczko dzieci”, który został dofinansowany z Funduszu Toyoty Dobre pomysły zmieniają nasz świat.

 

Projekt zakłada odnowienie i zagospodarowanie terenu przy Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach, na którym znajduje się do tej pory plac zabaw.

– Niestety, drewniane elementy placu, ze względu wieloletnią eksploatację i narażenie na złe warunki atmosferyczne, uległy zniszczeniu. Stąd pomysł na jego odnowienie i przekształcenie tak, aby miejsce to było przyjazne i bezpieczne dla dzieci. Zadanie dotyczy promocji zdrowego trybu życia i rekreacji. W swojej koncepcji zakłada także rolę edukacyjną, ponieważ na jego terenie organizowane będą spotkania z praktykami, którzy przekażą dzieciom specyfikę swoich zawodów. Najmłodsi mieszkańcy gminy spotkają się również z funkcjonariuszami policji, którzy opowiedzą o bezpieczeństwie na drodze. W ramach zadania powstanie „Miasteczko dzieci”, w którym znajdą się drewniane, kolorowe domki do zabawy wyposażone w akcesoria. Powstanie tam m.in. fabryka Toyoty, sklep, szkoła, kwiaciarnia, warzywniak, przychodnia, posterunek policji. Ponadto alejki zostaną wyposażone w znaki drogowe. Pojawi się też huśtawka „bocianie gniazdo” oraz mega-tablica do malowania na ścianie. Głównym celem zadania jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich, stworzenie bezpiecznego, nowoczesnego miejsca do zabaw, wzrost świadomości na temat bezpieczeństwa, integracja mieszkańców. Zabawa w dom od zawsze jest pierwszą podstawową formą edukacji najmłodszych i ważnym elementem rozwoju w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Stąd pomysł na innowacyjne miejsce dla dzieci, które da im możliwość rozwoju nowych pasji i zainteresowań. Prace na terenie placu ruszą od marca 2018 roku, a zaangażuje się w nie wiele gminnych podmiotów, wolontariuszy i pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty – wyliczają pomysłodawcy.

(AL)

fundusz toyoty

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej