Tygodnik DB2010

Postępująca kanalizacja

W finalnej fazie znajdują się prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Sikorskiego w Świebodzicach. Po wykonaniu robót podziemnych i odtworzeniu nawierzchni jezdni, pozostały już wyłącznie czynności wykończeniowe przy nawierzchni chodników. Tymczasem rozpoczęły się prace na ul. Ofiar Oświęcimskich.

 

kanalizacja swiebodzice

 

 

 

 

 

W ramach inwestycji, na ul. Sikorskiego w Świebodzicach wykonana została kompleksowa infrastruktura kanalizacyjna: kanały grawitacyjne, przykanaliki, żelbetowe studnie rewizyjne, małogabarytowe studzienki inspekcyjne oraz włączenia do komór kanalizacji.

– Zakończenie prac oznacza, że ekipa przenosi się na ul. Ofiar Oświęcimskich. 8 lipca rozpoczęto tam prace przygotowawcze i wykopy wstępne. A 9 lipca rozpoczęła się zasadnicza część inwestycji w tej części miasta. Na czas trwania robót ul. Ofiar Oświęcimskich zostanie zamknięta dla ruchu, poruszać się będą mogły po niej wyłącznie pojazdy uprzywilejowane i mieszkańcy tej ulicy. Według harmonogramu prace potrwają do 31 sierpnia. Przepraszamy za utrudnienia – mówi Tomasz Merchut z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej