Tygodnik DB2010

Sąd przyznał rację powiatowi

Droga relacji Głuszyca- Rybnica Leśna – Unisław Śląski pozostaje drogą wojewódzką. Naczelny Sąd Administracyjny, wyrokiem z 5 stycznia 2018 r., oddalił skargę kasacyjną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w sprawie pozbawienia drogi nr 380 z Głuszycy do Unisławia Śląskiego kategorii drogi wojewódzkiej.

 

Przypomnijmy: od końca 2015 r. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego toczył spór o ostateczne rozstrzygnięcie własności do drogi nr 380 D. Jest to droga stanowiąca łącznik między Unisławiem Śląskim a Głuszycą przez Rybnicę Leśną i Grzmiącą. Decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (uchwała nr XVI/428/15 z 26.11.2015 r.) droga została przekazana Powiatowi Wałbrzyskiemu. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zaskarżył tę decyzję uzasadniając, że nieuregulowany jest stan prawny działek, przez które przebiega droga, a ponadto otrzymuje 9,48 km drogi, która w przeważającej części nie nadaje się do użytku, a koszty remontu drogi przekraczają możliwości budżetowe powiatu. Uchwałę tę zaskarżyły do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego także inne powiaty z Dolnego Śląska, którym również przekazano drogi dotychczas wojewódzkie. I wyrokiem z 5 stycznia 2018 r., NSA oddalił skargę kasacyjną sejmiku w sprawie pozbawienia drogi nr 380 z Głuszycy do Unisławia Śląskiego kategorii drogi wojewódzkiej.

– W związku z tym informujemy, że od 27 stycznia 2018 r., Powiat Wałbrzyski nie jest zarządcą drogi nr 380 z Głuszycy do Unisławia Śląskiego. Wszelkie uwagi dotyczące stanu technicznego drogi oraz zimowego i letniego utrzymania prosimy kierować do zarządcy drogi, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Za utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie Powiatu Wałbrzyskiego odpowiada Kierownik Służby Utrzymaniowej – tel. 74 843 11 17.

(AB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

droga gluszyca unislaw

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej