Tygodnik DB2010

Dzikowiec na ferie i na weekend

Chcesz spędzić aktywnie zimę, ale nie masz czasu na dalekie wyjazdy? Rozwiązanie jest bliżej niż myślisz – na Górze Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach.

Zimowy aktywny wypoczynek na Górze Dzikowiec to dobra propozycja dla młodszych i dla starszych. Stok narciarski o długości 780 m jest naśnieżany, gdy tylko pozwalają na to warunki pogodowe. Wyciąg orczykowy jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 16:00 i od 18:00 – 21:00. W każdą sobotę i niedzielę od 9:00-16:00 co pół godziny możliwe są także wjazdy turystyczne koleją krzesełkową do miejsca skąd możemy udać się na 20-metrową wieżę widokową. Z prawej strony stoku działa także uruchomiona w tym roku taśma transportująca dla dzieci oraz początkujących narciarzy. Jako alternatywa dla orczyka, na którym nie każdy czuje się pewnie, już teraz cieszy się ona dużą popularnością. W czasie ferii Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec prowadzi na stoku zajęcia narciarskie. Na miejscu możemy skorzystać także z wypożyczalni sprzętu, a także posilić się w restauracji mieszczącej się w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego czynnej od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 21:00.
Podgląd na żywo z kamer na stoku, bieżące informacje na temat warunków oraz atrakcji są dostępne na stronie www.dzikowiec.info

(JCF)

dzikowiec zima

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej