Tygodnik DB2010

26 Finał WOŚP

 

14 stycznia zagra największa orkiestra świata, która od 26 lat pomaga ratować życie dzieci, ale także wspomaga opiekę seniorów i wyposaża nasze szpitale w najnowocześniejszy sprzęt. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serducho WOSP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WAŁBRZYCH

 

14 stycznia w Wałbrzychu od rana kwestować będzie ponad 200 wolontariuszy. Jednym z nich jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Orkiestra zagra w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Program jest bardzo bogaty w wydarzenia. Gwiazda wieczoru – zespół Łzy. Na porady medyczne, badania zaprosi w tym dniu NZOZ Piaskowa Góra, ul. Główna 4. W Starej Kopalni będzie można także darować krew. Szczegółowy program na stronie: http://www.wok.walbrzych.pl/web/walbrzych-dla-wosp-program/.

– Unikatowe wałbrzyskie serduszko, jak co roku już szykuje, mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Będzie można także „wylicytować” m.in.: pióro z grawerem od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, kartę VIP do Aqua-Zdroju, górę Chełmiec, oryginalne anioły z ogólnopolskiego konkursu, suknię ślubną, książkę z autografem Dalajlamy, gadżety fundacji WOŚP, zaproszenia na warsztaty i wydarzenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, vouchery do salonu fryzjerskiego, dietetyka, kosmetyczki. Wszystkie „licytowane” rzeczy można zobaczyć TUTAJ, strona jest na bieżąco aktualizowana – wylicza Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Zamek Książ w Wałbrzychu także włączył się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia 2018 r. po okazaniu serduszka WOŚP w kasach zamkowych będzie można zakupić bilet na dzienne zwiedzanie zamku w tym dniu w cenie biletu ulgowego, a dla dzieci po okazaniu serduszka WOŚP obowiązuje wstęp wolny.

 

BOGUSZÓW GORCE

Jak zawsze w Boguszowie Gorcach, finał WOŚP w tym mieście trwa dwa dni. W sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury o godz. 17.00 rozpocznie się pokaz tańca towarzyskiego, któremu będzie towarzyszył kiermasz. W niedzielę impreza w MBP – CK rozpocznie się już o godz. 11.30 blokiem wydarzeń dla dzieci. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MBP-CK oraz na Facebooku.

14 stycznia dla WOŚP zagra również Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Będzie magicznie, tanecznie oraz z dużą dawką dobrego humoru. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 programem dla najmłodszych, na których czekać będzie magiczna niespodzianka. Dla starszych sympatyków WOŚPowego grania zaprezentuje się natomiast finalistka Mam Talent, Mistrzyni Polski Pole Dance w kategorii solistka – debiutantka – Berenika Nienadowska. Atrakcyjnie zapowiadają się też licytacje, które z przymrużeniem oka poprowadzi znany kabareciarz Jarek Marek Sobański (kabaret Zachodni). O muzyczną oprawę wydarzenia zadba natomiast zespół Sekret. A na zakończenie o godz. 20:00 oczywiście Światełko do Nieba.

 

CZARNY BÓR

Czarnoborski finał WOŚP już w najbliższą niedzielę od godz. 16.00 w Bibliotece – Centrum Kultury. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z atrakcji: aleja gwiazd – w tym miejscu każdy z przybyłych gości może zmienić się w gwiazdę filmową i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie; do wyboru mnóstwo strojów, peruk i akcesoriów; kącik gastronomiczny – tutaj skosztujesz lokalnej grochówki, domowych pierogów, przepysznych ciast, kawy i herbaty; kącik kosmetyczny – będzie można pomalować sobie paznokcie, zrobić dzienny makijaż, uzyskać porady dotyczące pielęgnacji twarz i prawidłowej techniki makijażu; kącik medyczny – dr Ostrowska-Horabik – porady dotyczące zdrowia, pomiar poziomu cukru i ciśnienia; kącik gier planszowych – ponad 100 gier planszowych; zabawy dla dzieci – kolorowe kulki, zabawki, miśki i wiele innych; punkt ochotniczej straży pożarnej fantomy – pierwsza pomoc, sprzęt oraz stroje strażackie; konsultacje fizjoterapeutyczne prowadzone przez Przemysława Wojdę; pogotowie bólowe – specjalista medycyny paliatywnej i rodzinnej – dr Elżbieta Chodarcewicz; malowanie piernikowych serduszek przekazanych przez Piekarnię Frąckowiak piernikowe serduszka, w tym miejscu można będzie ozdobić lukrem i kolorowymi koralikami; punkt rękodzielniczy – zabawy plastyczne, rękodzielnicze, punkt biathlonowy UKN Melafir – strzelanie z broni laserowych.

 

GŁUSZYCA

Na scenie głuszyckiego Centrum Kultury wystąpią: Natalia Schubert, uczestnicy warsztatów nauki gry na gitarze oraz warsztatów wokalnych. Zobaczymy także pokazy tańca zumba w wykonaniu dzieci i dorosłych.

 

MIEROSZÓW

W Mieroszowie także czeka nas dwudniowy finał WOŚP. W sobotę o godz. 18.00 w cali Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Acid Drinkers. Bilety na to wydarzenie kosztują 30 zł. Z kolei w niedzielę MCK zaprasza do Sali Spotkań od godziny 15.00.

– Będzie spokojniej niż w sobotę ale równie dobrze. Zachęcamy do licytacji. Zebraliśmy wiele pięknych gadżetów – zachęcają organizatorzy mieroszowskiej akcji na rzecz WOŚP.

 

ŚWIEBODZICE

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach będzie obfitował w mnóstwo niespodzianek. Będą występy, koncerty, licytacja, świebodziczanie będą robić najdłuższy ogon latawca, a świebodzicki finał pokaże w kilku wejściach na żywo telewizja TVN. Finał WOŚP obędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12:00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta. – W programie naszego finału jest mnóstwo atrakcji, występy dzieci i młodzieży ze szkół, koncerty zespołów: Animacja z Wrocławia i Shapeless One ze Świebodzic; przez cały czas trwania finału działać będzie Fabryka Latawców Życia – będziemy bić rekord na najdłużsi ogon latawca; będą przejazdy samochodami terenowymi, złombol, grochówka za serduszko, słodkości, pomoc medyczna i oczywiście zbiórka krwi, która od lat towarzyszy naszym finałom – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP.- Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas. O godz. 20:00 tradycyjnym Światełkiem do nieba zakończymy nasz finał.

 

WALIM

– Szykujcie portfele, rozbijcie skarbonki, wyciągnijcie kasę ze skarpety – mówi Wioletta Sowa z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. – 14 stycznia podczas Finału WOŚP będziecie mieć okazję poczuć się jak prawdziwy pilot rajdowy! – zapowiada.

Gmina rok w rok, aktywnie uczestniczy w graniu dla Orkiestry Jurka Owsiaka. Nie będzie inaczej w 2018 roku. 14 stycznia weźmiemy udział w 26. edycji WOŚP, której celem jest pozyskanie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Szykuje się wiele atrakcji, w tym licytacji z ciekawymi fantami. Póki co zdradzamy szczegóły jednego z planowanych wydarzeń.

– Ponownie włączamy się w charytatywną akcję i już dziś zapraszamy do Walimia, bo będzie się działo! Wrzucając do puszki trochę pieniędzy będzie można przejechać się z jednym z kilku świetnych kierowców rajdowych, w dodatku świetną furą – zapowiada Wioletta Sowa.

W 2018 roku wyjątkowo do przejażdżek zaprosi aż 6 kierowców. Są to: Alek Terlecki , Maciek Wiatrak, Jarosław Niedźwiedzki, Roman Romelczyk, Krzysztof Chmielewski oraz Marcin Żarnowski.

– 6 aut – każdy znajdzie coś dla siebie! Dziękujemy Walim Rajdowy, a przede wszystkim Waldemarowi Kołodziejowi za ogarnięcie tematu – jak zwykle jesteście niezastąpieni. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia – takie cuda w Sztabie Walim – podkreślają organizatorzy.

Ponadto na jednym z popularnych portali aukcyjnych pojawiała się oferta sprzedaży zamku Grodno… a dokładanie oferta charytatywna związana z 26. edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca aukcji zostanie Honorowym Kasztelanem zamku Grodno w 2018 r. Po szczegóły kliknij na link do aukcji: http://charytatywni.allegro.pl/tytul-honorowego-kasztelana-zamku-grodno-w-2017-r-i3936992. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Kasztelanem został drugi raz z rzędu Pan Artur Kłoczko z Kielc, który wylicytował Tytuł Kasztelana za kwotę  3450,00 zł. Do czego uprawnia tytuł Honorowego Kasztelana: do nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w zamku Grodno wraz z jedną osobą towarzyszącą, w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu; do zwiedzania zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryjesz największe tajemnice jakie skrywa średniowieczna warownia oraz do zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m x 1 m w miejscu uzgodnionym z zarządcą zamku Grodno, tj. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej