Tygodnik DB2010

Most jak nowy

 

Zakończona została kolejna inwestycja drogowa w Powiecie Wałbrzyskim. – Wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych przebudowaliśmy most w miejscowości Łomnica w gminie Głuszyca – mówi Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta wałbrzyski.

 

– Remont mostu w Łomnicy był bardzo istotny ze względu na specyfikę drogi, którą przecina. To szlak transportowy dla Lasów Państwowych, wywożony jest tędy materiał pozyskany przy pracach leśnych. Ale z tej przeprawy również korzystają mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego oraz turyści, którzy coraz liczniej korzystają z uroków naszego powiatu i coraz lepszej bazy turystycznej. Po wykonanym wspólnymi siłami samorządu powiatowego i nadleśnictwa remoncie, nośność mostu wynosi 40 ton. Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wałbrzych dofinansowały tę niezwykle ważną inwestycję kwotą 230 538 zł. Pozostałą kwotę budowy, wartej w sumie 337 000 zł, dołożył Powiat Wałbrzyski. I jak już wielokrotnie podkreślałem: w przyszłym roku nie zwolnimy tempa. Będą kolejne remonty tak mostów i jak i dróg powiatowych. Mogę już dziś zapewnić, że  – między innymi – wyremontowany zostanie most w Zagórzu Śląskim, który jest obiektem zabytkowym, a także most w kierunku Michałkowej. W sumie, przez ostatnie trzy lata udało się nam zakończyć  niezbędne dla bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego inwestycje na 9 obiektach mostowych. Dodam, że remontem mostu w Łomnicy żywo interesowała się wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek – podkreśla wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

(AB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

kwiatkowski nadlesniczy

– Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Wałbrzych mogliśmy wyremontować kolejny most – mówi Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta wałbrzyski.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej