Tygodnik DB2010

Autobusem za 1 zł

Z początkiem wakacji zaszło kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. M.in. przestały kursować autobusy linii nr 4, a autobusy linii 8 jeżdżą zmienioną trasą. Za to dzieci i młodzież mogą jeździć za 1 zł.

 

autobus miejski na 5

 

 

 

 

 

– Do 31 sierpnia dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 20 lat przysługują jednorazowe bilety wakacyjne w cenie 1,00 zł – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Pasażerowie powinni jednak pamiętać, że w wakacje punkt sprzedaży biletów przy ulicy Głównej w Wałbrzychu (Piaskowa Góra) będzie nieczynny. Sprzedaż biletów zostanie wznowiona 27 sierpnia.

To jednak nie koniec zmian. Do 29 sierpnia zawieszone zostało funkcjonowanie linii komunikacyjnej nr 4, kursującej w Wałbrzychu na trasie Podzamcze – Nowe Miasto – Rusinowa. Ponadto przypominamy, że – w związku z remontem przejazdu kolejowego na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu – autobusy obsługujące linię nr 8 nie kursują przez ul. Wańkowicza i Żeromskiego. Na czas remontu (około 3 tygodni) autobusy linii 8 jeżdżą objazdem:

– w kierunku Szczawna-Zdroju, ulicami: Amii Krajowej – Kolejowa – Wysockiego – Andersa – do Szczawna -Zdroju. Na trasie objazdu wytyczono nowe przystanki: Armii Krajowej – Dworzec Miasto, Kolejowa – Mazowiecka, Andersa – Ludowa, Andersa – Wańkowicza;

– w kierunku Piaskowej Góry, ulicami: Andersa – Wysockiego – Chrobrego – do Starego Zdroju. Na trasie objazdu wytyczono nowe przystanki: Andersa – Wańkowicza, Andersa – Ludowa, Chrobrego – Plac Grunwaldzki.

Godziny odjazdów z pozostałych przystanków nie uległy zmianie.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej