Tygodnik DB2010

Nowoczesna placówka wspierająca dzieci, rodziców i nauczycieli

 

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z siedzibą w Walimiu jest dynamicznie rozwijającą się jednostką. Specjaliści pracujący w poradni docierają do szerokiej grupy odbiorców. W ramach oferowanych usług, prowadzone są przede wszystkim badania diagnostyczne i przesiewowe, terapia psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna. Organizowane są również cykliczne spotkania dla nauczycieli, mające na celu wzajemne wspieranie oraz wymianę informacji i doświadczeń zawodowych.

 

Po raz kolejny uruchomiono „Szkołę dla rodziców”, której uczestnicy podnoszą swoje kompetencje rodzicielskie. Specjaliści poradni proponują radom pedagogicznym różnego rodzaju szkolenia i warsztaty. Istnieje również możliwość udziału uczniów w zajęciach grupowych na terenie szkoły (zajęcia profilaktyczne, integracyjne, socjoterapeutyczne i inne, w zależności od potrzeb). Pracownicy poradni nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach czy podejmując naukę na studiach podyplomowych.

Odrębnym i dynamicznie rozwijającym się obszarem pracy poradni jest wczesne wspomaganie rozwoju. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych klientów i ich rodzin, dyrektor poradni Regina Marciniak dba o wyposażenie gabinetów w ciekawe pomoce dydaktyczne i terapeutyczne.

Obecnie oferta Poradni poszerzyła się o możliwość uczestnictwa w terapii EEG Biofeedback. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, zakupiony został specjalistyczny sprzęt do prowadzenia zajęć. Metoda EEG Biofeedback wchodzi w spis międzynarodowych procedur medycznych. Jest metodą nieinwazyjną, bez skutków ubocznych. Polega na nauczeniu mózgu samokontroli pracy poprzez zmianę natężenia poszczególnych fal mózgowych za pomocą techniki sprzężenia zwrotnego. Trening metodą EEG Biofeedback ma za zadanie pobudzenie przewodnictwa bioelektrycznego mózgu, wytwarzanie nowych i zmianę istniejących połączeń neuronalnych. Wykorzystując plastyczność mózgu, trenowane „umiejętności” zaczynają zachodzić automatycznie, co przekłada się na ogólne funkcjonowanie w życiu codziennym. Osoba poddawana terapii, poprzez spełnianie kryteriów gry, ma wpływ na własny obraz fal mózgowych. Kiedy wzrasta aktywność mózgu w pożądanym paśmie częstotliwości fal mózgowych, trenujący jest nagradzany obrazem bądź dźwiękiem. Przy wzroście aktywności niepożądanych pasm nie ma możliwości odniesienia sukcesu w grze. W ten sposób mózg uczy się nowych, pożądanych częstotliwości fal.

– Do skorzystania z oferty poradni zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego, ale także rodziców i dzieci spoza powiatu, chcących skorzystać z zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju – zaprasza Regina Marciniak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Walimiu.

 

***

 

Punkty diagnostyczno – konsultacyjne Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu,

Boczna 8, 58-320 Walim

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy,

  1. Kolejowa 8, 58-340 Głuszyca

 

Przedszkole Miejskie w Mieroszowie,

  1. Wolności 27, 58-350 Mieroszów

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bronisława Malinowskiego

  1. Staszica 5, 58-371 Boguszów – Gorce

 

Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

  1. Kolejowa 2, 58-310 Szczawno-Zdrój.

 

Do Powiatowej Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej przy al. Wyzwolenia 24-22 w Wałbrzychu, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. (74) 84 60 563. Punkt Diagnostyczno-Konsultacyjny: tel. 518-787-916.

zdjecie pppp

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej