Tygodnik DB2010

Szczawieński Jarmark Bożonarodzeniowy

 

Przedświąteczny weekend w Szczawnie-Zdroju będzie okazją do zakupu gwiazdkowych prezentów i skosztowania bożonarodzeniowych łakoci, a także czasem rodzinnej zabawy.

 

Blisko 60 wystawców z Dolnego Śląska, warsztaty dla dzieci, koncert kolęd i cała masa pozytywnych emocji – 16 i 17 grudnia Halę Spacerową wypełni magia nadchodzących świąt.

– W sobotę szczawieńskie jarmarkowanie rozpoczniemy koncertem kolęd w wykonaniu uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej. Przez dwa dni o artystyczną oprawę wydarzenia zadba Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, natomiast ciekawostek na temat naszego miasta dowiemy się od Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godz. 14:00 do 15:30 zachęcamy do udziału w wyprawie do Laponii – św. Mikołaj i Śnieżynki zaproszą wszystkie dzieci do Pijalni Wód Mineralnych na wesołe animacje. Od godz. 15:30 do 17:00 Wasze pociechy będą mogły wziąć udział w świątecznych warsztatach – w sobotę pokuszą się na skarpetkowe bałwanki, natomiast w niedzielę stworzą dekoracje na wigilijny stół. Poza tym w bożonarodzeniowy klimat wprowadzi nas wspólne czytanie bajek świątecznych – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego zaprasza do Pijalni Wód Mineralnych w sobotę i niedzielę od godz. 13:30 do 14:00 oraz od godz. 17:00 do 17:30, a także ozdabianie pierników, wykonywanie haftowanych kartek świątecznych, prezentacje rękodzieła oraz kolędowanie. Ponadto do rozlosowania sporo nagród! Czekamy na Was 16 i 17 grudnia od godz. 12:00 do 18:00 – zaprasza Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna Zdroju.

(KT)

jarmark szczawno

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej