Tygodnik DB2010

Rekordowa liczba wyremontowanych dróg – 75 km!

Zakończyły się prace na odcinku drogi powiatowej 3389D w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice.

 

Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji   2017 roku realizował na tej drodze swoją inwestycję, polegającą na budowie kolektora sanitarnego. Powiat Wałbrzyski pozyskał środki zewnętrzne na remont drogi z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020” w wysokości 372 402 zł. Wartość całej inwestycji to 744 804 zł. Zakończony remont zamyka inwestycje drogowe w powiecie wałbrzyskim wynikiem 75 kilometrów wyremontowanych dróg. To rekordowy wynik w skali powiatów ziemskich w całym kraju.

– Inwestycje widoczne są gołym okiem i znajdują wyrazy uznania wśród mieszkańców Powiatu oraz turystów, którzy mogą korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej – mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. – Cieszę się bardzo, że poziom prac inwestycyjnych na naszym terenie jest tak wysoki. W przyszłym roku zamierzamy przekroczyć granicę 100 kilometrów wyremontowanych dróg.

Przy odbiorze obecni byli wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech oraz radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego Bogusław Uchmanowicz.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

droga struga

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej