Tygodnik DB2010

Wszyscy mają mieszkania

 

Ostatnia rodzina z zawalonej kamienicy przy ul. Krasickiego w Świebodzicach odebrała klucze do mieszkania, przygotowanego przez gminę. Wszyscy oczekujący na mieszkania, mają zapewnione świeżo wyremontowane lokale.

 

Prace prowadzone były zgodnie z ich oczekiwaniami, lokatorzy sami decydowali o ewentualnych zmianach w układzie pomieszczeń czy doborze materiałów wykończeniowych. W piątek swoje klucze odebrała z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza pani Henryka.

– Mieszkanie jest piękne, jestem zadowolona i bardzo dziękuję władzom miasta – mówiła.

Pani Henryka jest ostatnią osobą, która oczekiwała na lokum od miasta. Trudne miesiące po katastrofie spędziła u swoich najbliższych, siostry z mężem, państwa Janiny i Zygmunta Gawroniów, którym należą się wielkie podziękowania za wsparcie i opiekę.

– Cieszę się, że przed końcem roku wszyscy oczekujący na mieszkanie lokatorzy dostali mieszkania, to dla mnie szczególnie ważne – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Przystępujemy obecnie do remontu czwartego mieszkania, które będzie lokum docelowym dla pani z synem, którzy mieszkają w lokalu zastępczym.

To mieszkanie gmina przydzieliła rodzinie zaraz po katastrofie. Pozostali poszkodowani zadeklarowali chęć przeczekania u swoich najbliższych do momentu, aż gmina wyremontuje im mieszkania docelowe. Dwoje osieroconych chłopców znalazło dom u swoich krewnych.

(ABP)

 nowe mieszaknie kouchowicz

Pani Henryka odebrała klucze do nowego mieszkania od burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej