Tygodnik DB2010

Droga jak nowa

Dobiega końca remont drogi gminnej – ulicy Osiedle w Sokołowsku. Mieszkańcy, turyści i goście Leśnego Źródła już mogą korzystać z nawierzchni asfaltowej.

 

16 października ogłoszony został przetarg na wykonanie przebudowy drogi na odcinku ok. 350 metrów w ciągu ulicy Osiedle w Sokołowsku. Droga uległa zniszczeniu podczas intensywnych opadów w lipcu 2014 roku. W ramach zadania, poza asfaltową nawierzchnią, wykonano nowe warstwy podbudowy i elementy odwodnienia, pozwalające w przyszłości uniknąć zniszczeń podczas zagrożenia silnymi opadami oraz podtopieniami. Całkowita wartość robót budowlanych wynosi około 245 tys. zł, z czego blisko 80 proc. środków pochodzić będzie z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na podstawie uzyskanej w październiku promesy.

– Mieszkańcy Sokołowska, dzięki naszym staraniom oraz Referatowi Gospodarki Przestrzennej, Inwestycji i Ochrony Środowiska, zyskają nową drogę, która z pewnością spełni wszelkie standardy i oczekiwania. To kolejny ważny krok w stronę poprawy jakości życia mieszkańców. Ze względu na ograniczony budżet gminy, zadania wykonywane są w kolejności priorytetowej, wciąż planowane są nowe inwestycje, które w miarę możliwości finansowanych będą realizowane – mówi burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.

(MS)

 osiedle sokolowsko

Ulica Osiedle w Sokołowsku ma nową nawierzchnię.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej