Tygodnik DB2010

Mają ulicę Tarnopolską

Rada Gminy Stare Bogaczowice podjęła uchwałę o nadaniu wyremontowanej drodze powiatowej nr 3464 D nazwy ul. Tarnopolska. Droga ta jest łącznikiem pomiędzy miejscowościami Chwaliszów i Sady Górne i umożliwia mieszkańcom szybkie przemieszczanie się z ominięciem Starych Bogaczowic.

O remont nawierzchni aktywnie zabiegał radny powiatowy Bogusław Uchmanowicz, który był również inicjatorem nadania tej drodze nazwy ul. Tarnopolska.

– Cieszę się bardzo, że rada gminy podjęła tą uchwałę. Przypomnę, że mieszkańcy czekali na remont tej drogi prawie 30 lat i dopiero obecny zarząd powiatu spełnił oczekiwania mieszkańców, za co w imieniu mieszkańców dziękuję bardzo. Ponieważ ta droga dotychczas nie miała nazwy, a większa część mieszkańców ma swoje korzenie w Teofipólce w byłym województwie tarnopolskim na dzisiejszej Ukrainie, zawnioskowałem o nadanie tej nazwy dla upamiętnienia naszych przodków i korzeni. Mój wniosek poparli mieszkańcy Chwaliszowa i Starych Bogaczowic, a także członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego i wójt gminy Mirosław Lech – podkreśla radny powiatowy Bogusław Uchmanowicz.

Remont drogi wykonany został w ramach zadania pn. „Przebudowa i modernizacja odcinków dróg powiatowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego”.

(GŁ)

 Otwarcie drogi Chwaliszow Sady

Otwarcie drogi po remoncie odbyło się 4 czerwca 2017 roku.

 

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej