Tygodnik DB2010

Śladami noblisty

Rajski Ogród. Śladami artysty Johannesa Maximiliana Avenariusa i pisarza Gerharta Hauptmanna na ziemi wałbrzyskiej – to materiały, które wydane zostały we współpracy Gminy Mieroszów z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Saksonii, Fundacją Ewangelicki Śląsk oraz Muzeum Śląskim w Goerlitz.

 

W Urzędzie Miejskim w Mieroszowie burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński oraz zastępcę burmistrza Rafał Dzimira spotkali się z Margrit Kempgen – dyrektorem zarządzającym Kościelną Fundacją ds. Dziedzictwa Ewangelickiego na Dolnym i Górnym Śląsku oraz z dr Annemarie Franke -referentem ds. dultury przy Muzeum Śląskim w Goerlitz z ramienia pełnomocnika ds. Kultury i Mediów Rządu Federalnego Niemiec.

– Na spotkaniu omówione zostały kwestie wydawnictwa oraz organizacji wystawy i wykładów dotyczących życia i działalności dwóch pisarzy: Avenariusa i G.Hauptmanna, którzy tworzyli, przebywali i mieszkali na terenie Gminy Mieroszów. Nawiązana została także współpraca z Muzeum Śląskim, a w niedalekiej przyszłości stworzony będzie wspólny projekt, mający na celu promocję bogatej historii naszej gminy. Będzie to możliwe dzięki bliskiej współpracy z przedstawicielką Niemiec, której pomysł przypadł szczególnie do gustu i bardzo spodobały się przepiękne tereny Gminy Mieroszów. Panie otrzymały upominki, odwiedziły także Mieroszowskie Centrum Kultury i zapowiedziały, że z pewnością odwiedzą Mieroszów ponownie – relacjonuje Marcin Raczyński.

(MS)

sladami noblisty

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej