Tygodnik DB2010

Kriokomora w uzdrowisku

5.12.2017 r. o godzinie 11.00 w Zakładzie Przyrodoleczniczym przy ulicy Sienkiewicza 1 w Szczawnie – Zdroju odbędzie się uroczyste otwarcie nowej Kriokomory, w której kuracjusze oraz mieszkańcy Szczawna – Zdroju i Aglomeracji Wałbrzyskiej będą mogli korzystać z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej.

 

Zabieg ten polega na oddziaływaniu na powierzchnię ciała bardzo niskimi temperaturami (poniżej 110 st. C) w specjalnej kriokomorze, w której przebywa się od 1 do 3 minut. Zabiegi kriogeniczne znacząco wpływają na zmniejszenie obrzęków, osłabienie objawów zapalenia stawów i poprawienie ogólnej ruchomości układu motorycznego człowieka. Ta forma rehabilitacji ma nie tylko zastosowanie w medycynie w postępowaniu z ludźmi chorymi ale również u osób zdrowych uprawiających wysiłek sportowy wyczynowo lub rekreacyjnie. Jest to doskonała metoda odnowy biologicznej pozwalająca w szybki i efektywny sposób zregenerować organizm do wytężonego wysiłku.

W 2016 r. z leczenia i rehabilitacji w obiektach Spółki Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. skorzystało 10529 osób. Wartość właśnie ukończonej inwestycji w kriokomorze w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie – Zdroju to 135 000 zł, a w ostatnich latach spółka na zakup i doposażenie sprzętu rehabilitacyjnego wydała ok. 2 mln zł – mówi Marcin Zawadzki, p.o. dyrektora ds. sprzedaży i marketingu Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A.

(RED)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej