Tygodnik DB2010

Podsumowanie budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w Gminie Mieroszów

25 listopada 2017 r. na Relaks Placu w Sokołowsku, odbyło się podsumowanie projektu pn.: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na 2017 rok.

 

Inicjatorem i realizatorem projektu jest fundacja „Dolina Inspiracji ”z Sokołowska. Sukces projektu to zasługa przede wszystkim mieszkańców gminy Mieroszów, którzy oddali głos na ten projekt, dzięki czemu zwyciężył w konkursie.

W imieniu władz Powiatu Wałbrzyskiego: członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor wraz z radnym Andrzejem Lipińskim uroczyście przekazali przedstawicielom fundacji i Sołectwa Sokołowsko urządzenia sprawnościowe dla dzieci. Po oficjalnym otwarciu placu zabaw, w tipi przy pensjonacie „Leśne Źródło” odbył się festyn sołecki, w trakcie którego nie zabrakło konkursów, gier rodzinnych i indywidualnych, a każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody. Wszyscy mieszkańcy mogli zagrzać się i upiec kiełbasę przy ognisku, a także skosztować ciast i innych pysznych słodkości.

– Pomysł wprowadzenia budżetu partycypacyjnego w 2016 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. W ramach tego pomysłu w każdej z gmin Powiatu Wałbrzyskiego realizowany jest jeden projekt, który w głosowaniu spotka się z największym poparciem wśród mieszkańców. Tak było i w gminie Mieroszów, gdzie z wielką radością mogłem przekazać urządzenia sprawnościowe, zakupione w ramach zwycięskiego projektu. Dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu Powiatu Wałbrzyskiego lokalna społeczność może realizować swoje pomysły i marzenia, a przecież sami mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego chcą i potrzebują w swojej miejscowości. Już teraz zachęcam wszystkich do startu w kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w 2018 roku – powiedział członek Zarządu Powiatu Stanisław Janor.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

sokolowsko budzet partycypacyjny

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej