Tygodnik DB2010

Jubileusz rękodzielników

W sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury odbyły się obchody jubileuszu 10- lecia Sekcji Rękodzieła, którą od początku prowadzi Ewa Kokoszka – bardzo utalentowana i utytułowana artystka, która swoją pasją zaraziła innych.

 

Pracownia rękodzieła przy MCK w Mieroszowie działa od 2007 roku. W zajęciach pod kierunkiem Ewy Kokoszki uczestniczyło od kilku do kilkudziesięciu uczestniczek o różnej rozpiętości wiekowej: od przedszkolaków po emerytów. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki rękodzieła.

– Z każdych warsztatów wychodzimy z konkretną, nową techniką i umiejętnością. Spotykamy się tutaj, aby uczyć się nowych rzeczy, realizować swoje pasje, doskonalić zdobyte już umiejętności, ale także, aby wspierać się nawzajem i pomagać sobie przetrwać trudne chwile – dodają uczestniczki.

Obecny na obchodach jubileuszu burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński pogratulował uczestniczkom wytrwałości i wielokrotnie podkreślał, że praca sekcji jest doskonałym przykładem promocji gminy i będzie starał się wspierać dalsze działania. Panie otrzymały także albumy pamiątkowe z pracy sekcji, kwiaty i obejrzały prezentację multimedialną z wystaw, na których sekcja miała okazję prezentować swoje dzieła. Była to doskonała okazja do przywołania wspomnień, rozmów, żartów, śmiechu. Przez 10 lat nawiązały się przyjaźnie, które wciąż trwają.

(MS)

jubileusz rekodzielnikow

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej