Tygodnik DB2010

Rolkostrada coraz bliżej

Długo wyczekiwana nartorolkostrada już niedługo powstanie w Czarnym Borze. 16 listopada 2017 r. w biurze poselskim Wiceministra Obrony Narodowej i posła na Sejm RP Pana Michała Dworczyka miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania „Modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze”.

 

Całkowita wartość inwestycji to to 2 953 665,53 zł z czego 1 116 800 zł to dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017. Uzyskane dofinansowanie jest efektem wspólnej pracy i starań  Ministra Michała Dworczyka, Gminy Czarny Bór i klubu UKN Melafir Czarny Bór.

– Jestem bardzo zadowolony, że ponad milion złotych pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostanie zainwestowanych w obiekt sportowy. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tego projektu – powiedział Michał Dworczyk.

Natomiast  wójt Adam Górecki podkreślił jak ważna jest to inwestycja w szkoleniu młodych zawodników.

– Mamy jako gmina piękne tradycje olimpijskie, ale mamy też wielkie ambicje wychować zawodników, którzy te tradycje będą kontynuować. Obiekt, który powstanie będzie niesamowicie pomocny w osiągnięciu tego celu.

W ramach inwestycji ma powstać  obiekt całoroczny. Trasy będą mieć długość ponad 3 km, powstać ma także system naśnieżania tras narciarskich. Nartorolkostrada powstanie na stadionie sportowym w Czarnym Borze oraz w rejonie góry parkowej. Zadanie oprócz budowy tras zadanie zakłada również budowę tunelu, dwóch zbiorników wodnych (wokół których będą wytyczone trasy do rund karnych) oraz zagospodarowanie terenu w rejonie góry parkowej i stadionu, m.in. budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z wytyczeniem ścieżek pieszo-rowerowych oraz wykonanie małej architektury.

(RED)

dworczyk gorecki biathlonisci rolkostrada

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej