Tygodnik DB2010

OSP Borówno ma nowy wóz

 

18.11.2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie świeżo zakupionego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Borównie.

 

Druhowie ochotnicy od lat korzystali z wysłużonego i ulegającemu częstym usterkom pojazdu, co znacznie utrudniało im pracę. Nowy pojazd to średni wóz bojowy marki MAN, który kosztował 307 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu uzyskanemu z różnych źródeł, między innymi dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Wałbrzyski. W uroczystości wzięli udział: ks. wikary Piotr Żukowski, który dokonał poświęcenia pojazdu, starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, członek zarządu powiatu Stanisław Janor, wójt gminy Czarny Bór, radni i druhowie ochotnicy.

– Powiat Wałbrzyski regularnie wspiera służby ratownicze, w tym roku wsparliśmy 3 jednostki w zakupie pojazdów, a także przekazaliśmy nowe maski do aparatów tlenowych wszystkim jednostkom OSP w powiecie i Państwowej Straży Pożarnej. Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego – powiedział starosta Jacek Cichura.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychustraz borowno

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej