Tygodnik DB2010

Poznali Koreę

W Gminie Stare Bogaczowice odbył się Dzień Kultury Koreańskiej. Gmina gościła tego dnia dyrektora oraz pracowników Centrum Kultury Koreańskiej, które przygotowało dla najmłodszych uczestników warsztaty malowania masek, pisania w drzeworycie i przymierzania narodowego stroju koreańskiego.

 

Na scenie odbył się koncert muzyki koreańskiej w wykonaniu pani Anny Stanik, pokaz taekwondo grupy dzieci uczestniczących w treningach z klubu Taipan, pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz wystawie obrazów ciekawostek o Korei Południowej, mieszkańcy mogli jeszcze lepiej poznać kulturę i zwyczaje tego pięknego kraju. Po występach artystycznych wszyscy degustowali potrawy kuchni koreańskiej, które przygotowali pracownicy kuchni koreańskiej znajdującej się w firmie Mando w Wałbrzychu.

Zadanie „Akademia Małego Sportowca” realizowane zostało przez grupę nieformalną „Aktywni Rodzice” i Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach, ze środków programu Działaj Lokalnie X edycja, dofinansowanie z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a realizatorem na naszym terenie jest Stowarzyszenie „Granica” z Lubawki.

(IL)

korea2

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej