Tygodnik DB2010

Egzaminowali urzędników

 

29 września nie sposób było przejść korytarzem Szkoły Podstawowej w Szczawnie Zdroju, by nie natknąć się na 7 x 8 czy 5 x 6. Wszystko to miało zwrócić uwagę społeczności uczniowskiej na fakt, że obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu pokazać, że nauka tabliczki mnożenia może być przyjemna, a utrwalając ją można nieźle się bawić.

 

„Tabliczkomanią” została zarażona w tym dniu cała szkoła, zaczynając od uczniów klasy czwartych, poprzez uczniów klas gimnazjalnych, a kończąc na pracownikach szkoły. Przez cały tydzień tabliczka mnożenia towarzyszyła wszystkim na lekcjach. Młodsi uczniowie przygotowali rymowanki pozwalające zapamiętać trudne przykłady z tabliczki mnożenia, na zajęciach poznali ciekawe sposoby na pamięciowe opanowanie mnożenia, grali w „tabliczkowe” bingo. Uczniowie klas starszych rozwiązywali łamigłówki matematyczno – logiczne, utrwalające tabliczkę mnożenia. Uczniowie na Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przygotowali plakaty, rekwizyty, ozdobili oba budynki szkolne tematycznymi dekoracjami.

Na przerwach szóstoklasistki (Milena, Wiktoria, Nonna, Maja, Wiktoria i Amelka) zaprosiły uczniów do zabawy. W tym dniu można było m.in. poskakać na skakance, oczywiście jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę z tabliczki mnożenia. Z przykładami na mnożenie uczniowie mierzyli się również w grach wyklejonych na szkolnych korytarzach. W tym dniu tabliczka mnożenia towarzyszyła w wielu zabawach.

Uczniowie klas IV-VI na lekcjach matematyki zdawali egzamin pisemny ze znajomości tabliczki mnożenia. Gdy wynik egzaminu był pozytywny otrzymywali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia 2017. Nieco inaczej egzaminowanie przebiegało w klasach starszych. Tam komisja egzaminacyjna w składzie: Karolina Rzyman, Dominika Serbeńska, Kinga Szczepanek i Kacper Głód, zaopatrzona w losy, przepytywała wszystkich uczniów w szkole. Z relacji komisji wiemy, że prawie wszyscy uczniowie zdali egzamin i otrzymali certyfikat. Uczniowie, którym się nie powiodło za pierwszym razem mieli możliwość podejść do egzaminu jeszcze raz. Następnie Patrol Egzaminacyjny przepytywał dorosłych pracowników szkoły. Zwieńczeniem dnia było wyjście uczniów do centrum Szczawna-Zdroju w celu przeegzaminowania ze znajomości tabliczki mnożenia pracowników urzędu miejskiego, mieszkańców, kuracjuszy i gości pięknego miasteczka. Emocje były ogromne. Taka zamiana ról była bardzo stresująca dla dorosłych, ale wszyscy bez wyjątku egzamin zdali i otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia 2017. Tegoroczne odchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim uczniom – współorganizatorom za dobrze wykonaną pracę, a uczniom i nauczycielom naszej szkoły za piękne włączenie się w akcję. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – warto było – podkreślają organizatorki akcji: Zofia Rogalska i Katarzyna Ryczel-Staśkiewicz.

(MM)

tabliczkomania szczawno 

Tabliczkomania w Szkole Podstawowej w Szczawnie Zdroju.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej