Tygodnik DB2010

Perłowe dni seniora

 

Po raz kolejny seniorzy w Szczawnie-Zdroju dobrze się bawili. Tym razem motywem przewodnim były perłowe inspiracje i ikona paryskiej mody Coco Chanel.

 

Uroczystości rozpoczęły się 1 października w Dziennym Domu Senior Wigor w Szczawnie-Zdroju. Dlaczego akurat 1 października? Dlatego, że jest to Międzynarodowy Dzień Seniora. Impreza rozpoczęła się od wykładu z elementami warsztatu pt. „Coco Chanel to nie tylko moda, ale styl życia i bycia”. Prelekcję przeprowadziła Ewa Landsberg, wolontariuszka z powołania, pełna energii i chęci do działania, dzieląca się zdobytymi informacjami o aktualnych wydarzeniach i imprezach dla seniorów. Przewodzi grupie aktywnych seniorek we Wrocławskim Centrum Seniora. Przygotowała również pokaz mody, dzięki któremu przenieśliśmy się w ubiegłe stulecia.

– Nic tak nie podkreśla kobiecej urody jak sznur pereł i perłowe dodatki – powiedziała Ewa Landsberg.

Perły uwielbiała już Kleopatra, a najstarszy zachowany perłowy naszyjnik ma ponad cztery i pół tysiąca lat. Perłowe Dni Seniora to również święto wszystkich mieszkańców, dlatego seniorzy zaprezentowali się w ubiorach przygotowanych przez Ewę Landsberg w Parku Zdrojowym. Był również czas na spróbowanie pysznych wypieków, ale przede wszystkim na spotkania ze znajomymi i nieznajomymi. Organizatorzy spotkania zadbali też o dodatkowe atrakcje. Perłowe Dni Seniora to inicjatywa stanowiąca doskonałą okazję do pokazania wielkiego potencjału społecznego osób starszych oraz ich istotnej roli w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jak co roku nad przebiegiem święta seniorów w Szczawnie-Zdroju czuwał burmistrz Marek Fedoruk, Fundacja Wspierania Seniorów MELA im. Melanii Dobiegi oraz Stowarzyszenie Ogród Sztuki. Perłowe Dni Seniora zakończyły się koncertem znanych muzyków.

(MELA)

 Dni Seniora 2

Szczawieńscy seniorzy hucznie świętowali Międzynarodowy Dzień Seniora.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej