Tygodnik DB2010

Budują i remontują

Pomimo kończącego się kalendarzowego lata w Jedlinie-Zdroju tempo prowadzonych inwestycji nie maleje. Po zakończeniu jednych inwestycji, ekipy rozpoczynają kolejne prace na terenie uzdrowiskowej gminy.

 

Po zakończeniu budowy centrum przesiadkowego przy Placu Zwycięstwa, wykonawcy przenieśli się na ul. Kłodzką do Jedlinki, gdzie stoi już nowa wiata i gotowy jest podjazd, oraz do Kamieńska.

– Tutaj zakres prac jest znacznie większy, bo – oprócz budowy nowej zatoczki – trzeba było wyburzyć starą betonową wiatę. Na jej miejsce ustawiona zostanie nowoczesna szklana wiata – tłumaczy Leszek Orpel, burmistrz Jedliny Zdroju.

Dobiegają końca prace przy przebudowie ulicy Zamkowej. W ramach tej inwestycji, dofinansowanej ze środków Programu Rozwoju  Obszarów Wiejskich, przebudowana została droga przy pałacu, dojazd do ulicy Noworudzkiej oraz powstał nowy przystanek i pętla dla autobusu szkolnego.

Kontynuowane są prace związane z termomodernizacją budynku urzędu miasta. Ocieplone ściany, nowe okna oraz grzejniki przyniosą gminie spore oszczędności z tytułu ogrzewania. Dodatkowo na dachu budynku montowana jest instalacja fotowoltaiczna, która przyniesienie obniżenie rachunków za energię elektryczną.

– Zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na inne zadania realizowane w mieście. Przy okazji powstanie nowe wejście dla klientów urzędu, uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych. Koszty termomodernizacji w 85% pokrywane są ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej przeznaczonych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej – podkreśla burmistrz Jedliny Zdroju.

Powoli kończą się prace wykończeniowe przy budowie trasy pieszo-rowerowej przy Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym. Trasa prowadzi od ul. Zakopiańskiej do ul. Chrobrego. Wybudowane zostały kładki, postawione ławki i kosze na śmieci. Trasa wykonana została z nawierzchni TerraWay – mineralno-żywicznej nawierzchni, wodoprzepuszczalnej, stosowana do budowy ścieżek ogrodowych, parkowych i rowerowych, dojazdów, parkingów i boisk sportowych. Jest estetyczna i wytrzymała, przepuszcza wodę oraz powietrze, zapobiega powstawaniu kałuż, jest odporna na warunki atmosferyczne. Zgodnie z umową budowa trasy powinna zakończyć się na przełomie września i października br.

(RED)

 budowa_przystanku_w_Kamiesku_1 

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Kamieńsku.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej